Apsauga nuo pelėsio

Apsauga nuo pelėsio

Apsauga nuo pelėsio

 Nepageidaujamas priedas.

Pelėsio visada buvo aplinkui. Bet tai iš tikrųjų problema tapo tik pastaraisiais dešimtmečiais. Vis didėjančios energijos išlaidos ir baimė dėl klimato kaitos lėmė tai, kad šilumos izoliacija praktiškai tampa nacionaline politika. Vis daugiau ir daugiau naujų taisyklių reikalavo vis labiau nepralaidaus pastato karkaso. Su šiuolaikinėmis medžiagomis ir technologijomis tapo įmanoma pasiekti šiuos tikslus. Bet kokia kaina? Pelėsių formavimasis patalpose tapo masiniu reiškiniu. Tačiau ar pavojus sveikatai yra teisinga kaina už klimato apsaugą? Ar pelėsių problma taps dar labiau aktuali, jei vis daugiau socialinių būstų ir 1950-ųjų, 1960-ųjų ir 1970-ųjų blokinių dugiaaukščių bus renovuojami ir termiškai izoliuojami?

Pelėsis myli drėgmę.

Iš tiesų, pelėsio pėdsakų galima rasti visur gamtoje. Ir visur ore, kuriuo jūs kvėpuojate pastatų viduje. Tačiau jis labiausiai plinta kai ventiliacija yra blogiausia ir drėgmė yra aukščiausia. Pavyzdžiui, vonios kambaryje.  Tai vietos, kur pelėsio sporos randa sau pakankamą aprūpinimą maistinėmis medžiagomis iš bakterijų, muilo likučių, mažiausių odos ir plaukų dalelių. Ir pelėsiui tinkamas klimatas: drėgmė, temperatūra ir dažnai nepalankūs konstrukciniai sprendimai su prastu ventiliacijos parinkimu. Sanitarinės zonos visų pirma teikia pelėsiui pakankamai buveinių. Tai taip pat apima užsandarintas išsiplėtimo ir sujungimo siūles. Jei ant švaraus balto arba pilko sandaraus paviršiaus atsiranda juodų taškelių ar net juodų plotų, žmonės sunerimsta. Ir dėl rimtos priežasties. Kadangi pelėsis savininkui duoda estetinių, sveikatos ir finansinių problemų.  Tai gali būti taip sau palikta arba jūs turite kažką daryti. Puikūs sprendimai naudoti premium sanitarinį silikoną Ottoseal S100

 Kaltininko paieška.

Tačiau kas dėl to kaltas? O kas moka? Architektas, kuris sukūrė nepraleidžiantį oro (sandarų) pastato karkasą, ar įstatymai, kurie to reikalauja? Darbų vykdytojas, kuris taupė reikiamą džiovinimo laiką statybos metu, ko pasekoje per daug drėgmės pasiliko statinio konstrukcijoje? Ar naudotojas, kuris netvarkingas arba nekakankamai vėdina? Pripažintas techninis reglamentas nustato oro cirkuliaciją, pagal kurią kas dvi valandas oras visiškai pakeičia, nors niekas negali atlikti dvylika ventiliavimo / vėdinimo pliūpsnių per 24 valandas, todėl skubotas kaltės priskyrimo tarp savininkų ir nuomininkų laikas praėjo. Sandarus pastato karkasas yra iš tiesų teisiškai reikalaujamas. Tačiau tinkamas vėdinimas ,,rankiniu būdu“ yra nerealus ir grynai įsivaizduojamas galvojimas.

 Automatinis vėdinimas kaip sprendimas ir problema.

Vėdinimas yra pats svarbiausias  pelėsio prevencijoje. Ir jis  turi vykti nepriklausomai nuo naudotojo. Tai veikia tik su technine įranga, siekiant užtikrinti pakankamą oro cirkuliaciją ir būtiną drėgmės pašalinimą. Nepriklausomai nuo to, ar tai ištraukiamo oro sistema su atidaromomis oro ventiliacijos angomis, oro padavimo / ištraukimo sistema su šilumos atgavimu ar kita techninė įranga – drėgmė iš vonios kambario turi išeiti ir tai turi vykti nepriklausomai nuo gyventojo. Pavyzdžiui, ištraukimo ventiliatorius gali būti prijungtas prie šviesos jungiklio. Idealiausia, dušo kabina, kuri yra labai uždara, turėtų būti tiesiogiai vėdinama ir atitraukta nuo drėgno oro. Jei įmanoma, konstrukciniai sprendimai turi būti prevenciniai.

 Nerūdijantis plienas siūlėse.

Vis dėlto, jeigu bioplėvelė, kaip pelėsio buveinė, susikūrė ant užsandarintų siūlių, specialus siūlių valymas yra būtinas. Tokiu atveju plytelių klojėjas pašalins visą silikoninį sandariklį iš siūlių; taip pat nuo sienų sujungimo siūlių ar siūlių tarp plytelių ir vonios ar dušo padėklo. Pagalbinės medžiagos, pavyzdžiui, atraminis strypas ant dugno, taip pat turi būti pašalintas, nes ten taip pat gali reziduoti pelėsio likučiai. Vis dėlto lemiamas žingsnis yra tinkamo sandariklio / hermetiko pasirinkimas. Ne visi silikonai yra vienodi. Santitariniai sandarikliai be apsaugos nuo pelėsio savybių yra sandarikliai ,,siūlėms, kurioms reikalinga nuolatinė priežiūra“, dėl kurių galite tikėtis kito remonto. Sandarikliai su fungicidais yra veiksmingi nustatytą laikotarpį. Nes kai veiklioji medžiaga yra išplaunama, pelėsis gauna greitą ir lengvą darbą. Per ilgą laiką sukauptos OTTO chemie žinios ir šiuolaikinės medicinos žinios nurodo veikiąją medžiagą, kuri yra labai efektyvi prieš pelėsį: sidabras, jo joninėje formoje. Tai yra tai, kuo pagrįsta OTTO Fungitect® sidabro technologija  – sidabro jonais.

Antipelėsinis sandariklis / hermetikas su Fungitect® technologija.

Ši naujoviška technologija buvo sukurta sandarinimui ir cementavimui sanitarinėse patalpose, netgi tokių objektų, kurie atlaiko dideles įtampas. Aukščiausios kokybės ekologiškas silikoninis sandariklis OTTOSEAL® S 130 įrodo, kad jis ne tik idealus ilgalaikei apsaugai nuo pelėsio, bet jis taip pat atsparus ultravioletiniams spinduliams ir oro sąlygoms bei nepalieka dėmių ant natūralaus akmens. Šis novatoriškas hermetikas turi plačią spalvų paletę, todėl jį lengva visiškai priderinti prie plytelių spalvos arba padaryti kūrybinį dizainą iš kontrastingų spalvų. Tačiau visų svarbiausia – yra palaikoma apsauga nuo pelėsio ir nepavojingos sveikatai. Lyginant su kitais silikonais, turinčiais antipelėsinę apsauga, Fungitect® yra neišplaunama. Tai yra veiksminga ilgą laiką – ir pastato savininkas neturi neatidėliotino poreikio renovuoti. Jeigu jums reikalinga labai stiprus antipelėsinis hermetikas rekomenduojame dvigubą apsaugą nuo pelėsio turintį viešbučiams ir SPA skirtą  OTTOSEAL® S 140.

 Laikas higienai.

Tinkamas vėdinimas ir tinkamas sandariklis – du pagrindiniai reikalavimai vonios kambariui be pelėsio ilgalaikėje perspektyvoje.  Tai du veiksniai, už kurios nuomuojamame būste yra atsakinga būsto įmonė ar privatus savininkas. Trečiasis veiksnys yra paties gyventojo atsakomybė: reguliarus valymas, siekiant išvengti dirvos pelėsio formavuisi iš bioplėvelės augimo. Pavyzdžiui, naudojant OTTO Anti-pelėsinį purškalą ant vonios plytelių, elastinių siūlių ir sienų, papildyti antipelėsinį silikoną OTTOSEAL® S 130 arba OTTOSEAL® S 140. Tai patikimai ir ilgalaikiai pašalina pelėsių formavimosi ištakas, veikia kaip dezinfektantas ir pašalina kvapus.