Natūralus akmuo. Idealios siūlės

Natūralus akmuo. Idealios siūlės

Natūralus akmuo. Idealios siūlės

Natūralus akmuo formavosi daugiau kaip 50 milijonų metų. Neteisingas sandariklio pasirinkimas akimirksniu gali sunaikinti gamtos darbą. Sandarinant natūralų akmenį, taupymas sandariklių sąskaita yra rizikingas žingsnis, kuris gali lempti ne tik ekonomines pasekmes, bet ir sugadinti įmonės vardą.  

Kodėl aukštos kokybės akmeniui reikia aukštos kokybės sandarinimo produktų?Užterštos natūralaus akmens siūlės

Apsauga ir geras estetinis vaizdas. Natūralaus akmens sandarinimas labai skiriasi nuo kitų medžiagų sandarinimo dėl skirtingų akmens savybių ir objektų, kur jis yra naudojamas. Siūlės turi ne tik gerai atrodyti, bet ir apsaugoti nuo vandens, cheminių ir kitų medžiagų.

Aliejiniai plastifikatoriai. Daugumos pigių sandariklių trūkumas – jų sudėtyje yra daug aliejinių plastifikatorių, kurie dėl aukštos temperatūros ar slėgio gali įsigerti į natūralų akmenį, palikdami neestetiškas, sunkiai išvalomas (arba neišvalomas) dėmes.

Natūralaus akmens sandarinimas – mažas žingsnelis, kuris gali lemti dideles pasekmes.

Atsparumas vandeniui ir kitiems veiksniams. Didžiausias iššūkis sandarikliams – būti apsemtiems vandens ilgą laiką. Dažnai prie tokių ekstremalių sąlygų atsiranda pelėsis. Fungicidai, kurių būna kai kuriuose produktuose padeda apsaugoti nuo šios bėdos, tačiau didelės ir pastovios drėgmės sąlygomis jie išplaunami iš sandariklio. Sidabro jonai (kurie naudojami OTTO Fungitect® technologijoje) – priešingai. Jie lieka sandariklyje ir apsaugo jį nuo pelėsio gerokai ilgiau nei įprasti sandarikliai su fungicidais.

Nepaisant atsparumo vandeniui ir pelėsiui, sandariklis privalo:

  • Būti itin atsparus UV spinduliams
  • Tvirtai prilipti prie daugelio paviršių
  • Būti elastingas spaudžiant ar tempiant
  • Būti atsparus braižymams.

Visus šiuos reikalavimus atitinka ko gero geriausias pasaulyje natūralaus akmens silikonas OTTOSEAL® S70. Tai neutralus silikonas, kuris gali būti naudojamas net ir „jautriausiose“ vietose. Jis labai atsparus spaudimui, tempimui ir UV spinduliams; atsparus dėvėjimuisi, senėjimui ir idealiai prilimpa prie paviršių, net prie sudėtingiausių sąlygų.

Galime garantuoti, kad šis silikonas neišskirs dažančių aliejų net prie didžiausio spaudimo. Tai buvo patvirtinta ir sertifikuota JAV. OTTOSEAL® S70 sudėtyje visiškai nėra plastifikatorių.

Šio produkto sudėtyje yra daug silikono, todėl su juo itin lengva dirbti ir išlyginti. Lėtas plėvelės formavimosi laikas, leidžia sandarinti ir ilgas siūles vienu metu.

Ypač sudėtingoms situacijoms – viešbučiuose, spa, baseinuose ir kitose nuolat drėgnose vietose geriausias sprendimas yra OTTOSEAL® S130 ir OTTOSEAL® S140 su OTTO Fungitect® sidabro jonų antipelėsine technologija.

Sunkiausias darbas pasaulyje. Natūralaus akmens siūlėse sandariklis yra visą laiką spaudžiamas, tempiamas ir veikiamas kitokių jėgų. Kad siūlės tarnautų ilgą laiką, svarbu ne vien tinkamas produktas, tačiau ir teisinga siūlės struktūra. Kad sandariklis galėtų laisvai judėti siūlėje jis gali liestis tik prie 2 paviršių.

Tam dažniausiai naudojamos polietileno virvės, pavyzdžiui OTTO PE. Prieš dedant šią virvę siūlė turi būti išvaloma ir patepama gruntu, jei tai reikalinga. Siūlės išlyginimui rekomenduojame naudoti profesionalius produktus, skirtus naūraliam akmeniui. Praktikoje naudojamas muilas ar indų plovikliai kažikuriais atvejais taip pat gali nudažyti natūralų akmenį.

Saulė, pietūs, septyniasdešimt laipsnių. Dėl temperatūrų nuo -40°C iki +100°C, išmetamųjų dujų, pastovios UV spinduliuotės, fasadų sandarikliai turi būti itin aukštos kokybės. Kad sulaikytų drėgmę, sandariklis turi būti atsparus minėtiems veiksniams, taip pat sugerti fasado elementų judėjimą, sukeltą temperatūros pokyčių. Visą tai gali OTTOSEAL® S70.

Tvirtas ir elastingas. Sandarikliai naudojami grindyse yra ypač veikiami mechaninio streso. Deformacijos nuo didelių apkrovų, trynimas valant mašinomis ir tt. kelia didelius reikalavimus natūralaus akmens grindų sandarikliams. Viena iš svarbiausių hermetikų natūraliam akmeniui sąvybių – atsparumas įpjovoms. Sandariklis laikomas geru, jei turi šią savybę ir apsaugo siūles nuo įpjovų, veikiant dideliam taškiniam krūviui.

Dėl savo charakteristikų OTTOSEAL® S70 ir OTTOSEAL® S140 visiškai atitinka šiuos reikalavimus. Sukietėję šie du produktai tampa nelipnus ir apsaugo paviršių nuo užteršimo.

Siūlių judėjimas. Natūralus akmuo montuojamas ant metalo turi ypač didelius reikalavimus elastingumui. Juntama vibracija atsiranda pavyzdžiui laiptuose su metaliniu rėmu ir natūralaus akmens pakopomis. Todėl sandariklis turi „dirbti“ kartu su judesiu, sugerdamas ir kompensuodamas jį. OTTOSEAL® S70 yra tinkamas sprendimas šiuo atveju.

Kadangi OTTOSEAL® S70 yra tvirtas ir tuo pačiu elastingas bei kompensuoja konstrukcijų judesį, neprarasdamas adhezijos, jis gali būti naudojamas ir kaip elastiniai klijai, klijuojant natūralų akmenį ant metalo.

Gelbėjimo priemonė natūraliam akmeniui. OTTOSEAL® StainEx – natūralaus akmens dėmių valiklis. Jei buvo panaudoti nekokybiški sandarikliai ir akmuo užsiteršė – šią problemą galima išspręsti naudojant OTTOSEAL® StainEx. OTTO StainEx pavyzdžiaiDėl natūralaus akmens įvairovės, rekomenduojama pirmiausia atlikti bandymus. Dėl šios priežasties negalima garantuoti, kad visais atvejais šis produktas atliks savo funkciją.

 

Griežtai draudžiama sandariklis.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.