Pasyvus namas

Palyginti su įprastais pastatais pasyvaus namo šildymui reikia iki 90% mažiau energijos. Šiam tikslui taikomos dvi  pagrindiniai strategijos.

Šilumos nuostolių prevencija ir optimizuotas nemokamos šildymo energijos naudojimas.
Pagrindiniai ramsčiai ant kurių taupoma energija pasyveme name visų pirma yra patobulinti langai,  fasado ir rūsio šiluminis izoliavimas, šilumos taupymas su automatinėmiss vėdinimo sistemomiss (rekuperacija).  Šiluma išsiskirianti natūraliai gyvenamajame name yra antrasis pasyvaus namo strateginis veiksnys. Čia su šildymu padeda visi: žmonės, mašinos, oras. Visas šiltas oras kuris išsiskiria yra saugomas. Net karštas vasaros oras lauke yra akumuliuojamas žemėje, o žiemą sukauptą energija žemėje galima panaudoti per šilumokaitį.

Pasyviam name pač jautri sritis energijos išsaugojimo atžvilgiu yra jungtys tarp langų ir paties pastato. Šie perėjimai tarp skirtingų statybinių medžiagų yra vieta kur šaltis gali lengvai prasiskverbti. Netinkamai padaryti sujungimai smarkiai blogina pasyvaus namo parametrus. Langų ir durų jungčių tvarkymui pastate specialiai sukurta sandariklių sistema  OTTO: OTTOSEAL® A710, P720 ir S730.
OTTO sistema sukonstruota principu sandariau privalo būti viduje nei išorėje „- drėgmė neturi patekti į vidų ir turi būti išstumta į lauką, neleidžiant vykti kondensacijos procesui, tokiu būdu nešvaistoma brangi šiluma.

Namo sujungimų vietos ir produktų naudojimo gidas.