Ar galima OTTO produktus sandėliuoti ar transportuoti šaltyje?

Silikoninius, poliuretaninius ir hibridinius produktus galima sandėliuoti ir minusinėje temperatūroje. Vis dėlto prieš dirbant, juos reikėtų sušildyti bent jau iki + 5°C. Prie žemų temperatūrų pailgėja kietėjimo laikas ir kaikurie produktai tampa tirštesni/kietesni, kas pasunkina darbą.
Vandens pagrindo akrilinių produktų negalima sandėliuoti ar transportuoti šaltyje.

Kodėl siūles reikia daryti prie + 5 °C?

Prie žemų temperatūrų atsiranda kondensato rizika, kuris gali susidaryti ant paviršių plonu/nematomu ledo ar vandens pavidalu. Tai gali susilpninti sandariklių adhesiją. Be to, prie minusinės temperatūros pailgėja kietėjimo laikas ir produktai tampa tirštesni/kietesni. O tai apsunkina darbą.

Ar OTTO produktai atsparūs šalčiui?

Taip, visi silikoniniai, poliuretaniniai ir hibridiniai produktai yra atsparūs šaliui iki – 40°C, kai yra sukietėję. Atsparumas temperatūrai priklauso nuo produktų receptūros. Šie duomenys yra kiekvieno produkto techinių duomenų lape.

Ar yra sandariklis įstiklinimui be silikono?

OTTOSEAL® M350 tinkamas įstiklinimui ir atitinka D grupę pagal DIN 18545, 2 dalį. Tačiau OTTOSEAL® M350 yra standartinis hibridinis sandariklis, ir priešingai nei silikoniniai sandarikliai OTTOSEAL® S110 ir OTTOSEAL® S120, išlieka šiek tiek lipnus ir nėra atsparus braižymams.

Kokio tipo sandarikliai gali būti dažomi?

Akriliniai, poliuretaniniai ir hibridiniai sandarikliai gali būti dažomi, tačiau to daryti nerekomenduojame, dėl per mažo dažų elastingumo.

Kokie klijai labiausiai tinka klijuoti laiptus?

Mes rekomenduojame OTTOCOLL® P85 arba OTTOCOLL® Rapid (tvirtas suklijavimas, viduje) arba OTTOCOLL® M500, M501, HiTack ir OTTOSEAL® S70 (elastinis suklijavimas, viduje ir lauke).

Kurie poliuretaniniai klijai medienai ir jos gaminiams yra atsparūs oro sąlygoms?

OTTOCOLL® P84, OTTOCOLL® P85 and OTTOCOLL® Rapid yra D4 atsparumo klasės klijai (pagal DIN EN 204 D4) ir gali būti naudojami lauke.

Kokie sandarikliai tinkamiausi stiklo sandarinimui/ klijavimui?

Dėl puikios adhesijos prie stiklo, ir didelio atsparumo UV spinduliams rekomenduojame naudoti OTTO silikoninius produktus, tokius kaip: OTTOSEAL® S7, S9, S10, S81, S110, S120 ir S610. Daugiau informacijos rasite puslapyje Naudinga informacija

Dėl kokių priežasčių užsiteršia silikoniniai sandarikliai?

OTTO silikonai be išorinio poveikio neužsiteršia. Dėmės gali atsirasti – neatsižvelgus į nesuderinamas su silikonais medžiagas, pavyzdžiui EPDM, bitumą ir pan. Įtakos gali turėti dūmai, netinkami valikliai (su formaldehidu). Taip pat pelėsis.

Kokį produktą naudoti kai siūlė liečiasi su bitumu?

Šiam darbui geriausiai tinka OTTOSEAL® A250

Ką daryti, jei siūlėse atsirado pelėsis?

Detalesnę informaciją apie pelėsį ir jo prevenciją galite rasti puslapyje Naudinga informacija

Kokiai statybinių medžiagų klasei priklauso OTTO produktai?

Visi OTTO sandarikliai ir klijai priklauso B2 klasei (pagal DIN 4102). OTTOSEAL® S51, S54, ir S94 yra B1 klasės produktai

Kuo sandarinti plastikinius/poliesterinius baseinus?

Rekomenduojame sandarinti OTTOSEAL® S18. Natūraliam akmeniui – OTTOSEAL®S70 ar S140 prieš tai nugruntavus.

Kuo rekomenduojate sandarinti baseinų ir tvenkinių plėveles?

Baseinų plėveles (PVC) rekomenduojame sandarinti OTTOSEAL® S18. Natūraliam akmeniui – OTTOSEAL® S70 ar S140. Plėvelę rekomenduojame gruntuoti OTTO Primer 1217. Tvenkinių plėvelėms (PVC) – OTTOSEAL® S140, prieš tai nugruntavus su OTTO Primer 1218.

Ar visi OTTO silikonai atsparūs UV ir oro salygoms?

Taip, visi silikonai yra idealiai atsparūs UV ir oro salygoms

Ar gerai prilimpa silikonai OTTOSEAL® S100 ir S105 prie sanitarinio akrilo?

Taip, OTTOSEAL® S100 ir OTTOSEAL® S105 gerai prilimpa prie sanitarinio akrilo. Idealiam sukibimui rekomenduojame naudoti OTTO Cleanprimer 1101

Ar OTTOSEAL® S100 gali būti naudojamas lauke?

Taip, OTTOSEAL® S100 gali būti naudojamas lauke, pavyzdžiui terasoms su keramikinėmis plytelėmis.