Kaip išsirinkti tinkamus klijus

Kaip išsirinkti tinkamus klijus

Kaip išsirinkti tinkamus klijus

Šiuolaikinėje pramonėje ir statyboje klijai atlieka daug funkcijų. Profesionaliam naudojimui neužtenka „universalių“ klijų, kurie tinką viskam ir kartu niekam. Siekiant užtikrinti nepriekaištingus rezultatus, būtina naudoti specializuotus produktus.

Reikia žinoti ne vien pagrindines technines klijų charakteristikas, bet ir kaip jie veikia chemiškai ir mechaniškai.

Grafike matote pagrindines klijų rūšis ir jų atsparumą įvairiems veiksniams.

grafikas

Tvirti, kieti ir elastingi. Silikoniniai klijai puikiai sugeria apkrovas ir yra atsparūs oro sąlygoms, UV, temperatūroms ir temperatūrų šuoliams, cheminėms medžiagoms ir senėjimui. Jie dažniausiai naudojami fasaduose, sanitarinėse zonose ir net po vandeniu. Silikoninius klijus taip pat verta rinktis, jei sujungimą veikia judėjimas. Jie atlaiko tempimo, sukimo ir spaudimo jėgas ir grįžta po to į pradinę būseną be deformacijų. Silikoniniai klijai neturi lygių ir tose situacijose, kai klijuojami paviršiai dėl temperatūrų ar aplinkos poveikio išsiplečia skirtingai. Pavyzdžiui langai ar stiklo konstrukcijos. Vis dėlto, lyginant su kitų tipų klijais, silikoniniai klijai turi mažą suklijavimo jėgą.

Tarp dviejų pasaulių. Hibridiniai klijai yra naudojami kaip alternatyva silikoniniams, tačiau atlaiko mažesnes temperatūras. Jie taip pat yra labai atsparūs tempimo jėgoms, gali suklijuoti net drėgnus paviršius, yra pakankamai atsparūs UV ir oro sąlygoms, todėl gali būti naudojami tiek viduje tiek ir lauke. Hibridinių klijų suklijavimo jėga gerokai didesnė nei silikoninių. Be to, jie suderinami su visais dažais.

Prieinama alternatyva. Akriliniai klijai gerai suklijuoja ir yra dažomi. Tačiau neatlaiko didelių apkrovų ir temperatūrų. Taip pat klijuojami paviršiai turi būti sugeriantys, o tai mažina akrilinių klijų panaudojimo spektrą. Dėl sudėtyje esančio vandens, kuris gali užšalti, akriliniai klijai dažniausiai naudojami viduje.

Bekompromisis suklijavimas. Poliuretaniniai klijai dažniausiai pasirenkami profesionalų, kai reikalinga maksimali suklijavimo jėga. Vieno komponento klijai dažniausiai šiek tiek putoja ir taip užpildo ertmes ar nelygų paviršių, taip sudarydami sąlygas geram sukibimui. Sustingę poliuretaniniai klijai gali būti šlifuojami ir dažomi. Tačiau jie nėra atsparūs UV ir oro sąlygoms, todėl turėtų būti naudojami viduje arba lauke, tose vietose, kurios yra apsaugotos nuo minėtų veiksnių.

OTTO gamina specializuotus profesionalius produktus, dėl kurių kokybės neverta abejoti. Gaminami penkių klijavimo sistemų labai specializuoti klijai su skirtingomis charakteristikomis, kurie gali būti naudojami tiek automatinėse linijose pramonėje, tiek lengvai rankiniu pistoletu užtepami statyboje.