Silikoninių sandariklių naudojimas saulės kolektorių gamyboje

Silikoninių sandariklių naudojimas saulės kolektorių gamyboje

Silikoninių sandariklių naudojimas saulės kolektorių gamyboje

Ilgaamžė kokybė neišsenkamam šilumos šaltiniui

Saule, kaip natūraliu ir tiesioginiu energijos šaltiniu, galėsime naudotis dar milijonus metų. Norint ekonomiškai išnaudoti šį resursą, saulės kolektoriai dešimtmečius privalo dirbti patikimai. Tai reiškia, kad kiekvienas jų komponentas turi būti aukščiausios kokybės. OTTO-CHEMIE  tiekia specialius klijus ir sandariklius, skirtus karšto vandens kolektoriams, naudojamiems ekstremaliomis oro sąlygomis.

Produktus galima naudoti automatizuotuose procesuose, tai lemia daug efektyvesnę ir našesnę gamybą, tuo pat metu mažinant išlaidas personalui. Šis perėjimas iš rankinės gamybos į automatizuotą  mažina kaštus ir taip stiprina gamintojo konkurencingumą rinkoje.

Daugiau nei dešimtmetį OTTO-CHEMIE geriausiems tarptautiniams saulės kolektorių gamintojams tiekia individualius klijavimo produktų pasiūlymus. OTTO-CHEMIE gali pritaikyti ir koreguoti savo produktus taip, kad jie visiškai atitiktų vartotojo reikalavimus. Gamyklos laboratorijose atliekami patvarumo testai leidžia parodyti tikslius produkcijos pajėgumo parametrus.  Vartotojas gali pasinaudoti per daugiau nei 40 metų sukaupta patirtimi specifinių silikonų tyrinėjimo, vystymo, gamybos ir pramoninio jų perdirbimo srityse. Procesas pradedamas nuo produktų testavimo ir tęsiasi iki pat jų serijinės gamybos.

Stiklo plokščių klijavimas

solar_1

Saulės kolektoriai yra nuolat veikiami  šiurkščiausių ir nuolat besikeičiančių gamtinių sąlygų.  UV radiacija, ekstremali temperatūrų kaita, drėgmė, fizinė apkrova, atsirandanti dėl vėjo, sniego ir skirtingų detalių plėtimosi savybių, apkrauna klijus, kurie turi dešimtmečius išlaikyti savo eksploatacines savybes. Taigi, klijuojant stiklines plokštes prie rėmų svarbu naudoti klijus, atitinkančius visus šiuos reikalavimus ir tinkamus naudojimui automatizuotoje sistemoje.

OTTO-CHEMIE  sprendimas.

OTTO klijai, skirti stiklo plokščių tvirtinimui į kolektorių rėmus, pasižymi šiomis savybėmis:

  • Patvarus rėmo ir stiklo plokštės sukibimas ekstremaliomis oro sąlygomis
  • Judesių kompensacija
  • Bendros kolektoriaus konstrukcijos sutvirtinimas elastinėmis, struktūriškai efektyviomis stiklo – rėmo jungtimis.
  • Atsparumas temperatūrai iki +150°C

Novasil® S 49

 

Novasil® SP 5719

 

Novasil® SP 6116

 

Novasil® SP 6131

 

Dviejų komponentų alkoksi silikonas Dviejų komponentų alkoksi silikonas Dviejų komponentų alkoksi silikonas Dviejų komponentų alkoksi silikonas
Mišinio komponentų santykis  10:1 Mišinio komponentų santykis  10:1 Mišinio komponentų santykis  10:1 Mišinio komponentų santykis  10:1
Atsparumas senėjimui  ir oro sąlygoms Atsparumas senėjimui  ir oro sąlygoms

 

Savaime išsilyginantis

Atsparumas senėjimui  ir oro sąlygoms
Sumažintas klampumas
Atsparumas senėjimui ir oro sąlygoms
Greita vulkanizacija
Rankiniam, pusiau-automatizuotam ir automatizuotam panaudojimui Automatizuotam panaudojimui; nereikia papildomai apdirbti rankomis

 

Automatizuotam panaudojimui, skirtas dugno plokštės užpildymui esant įstatytai stiklo plokštei Automatizuotam panaudojimui ir labai greitam suklijuotų kolektorių valdymui

Kampinių  gembių klijavimas

solar_kampai

Tinkamai padaryta kampinė jungtis turi saugoti ir būti estetiškai patraukli, todėl tai svarbus klausimas saulės kolektorių gamintojams. Iki šiol tik keli gamintojai, kaip dalį savo marketingo ir pardavimų rinkinio, klientams taip pat tiekė ir tobulai suklijuotus ir užsandarintus kolektorius.

Tai paprastas ir efektyvus sprendimas, turintis minimalią įtaką kainai ir siūlantis:

  • Geresnę apsaugą nuo dregmės kampinėse sekcijose;
  • Papildomą stabilumą nuo mechaninių jėgų/veiksnių;
  • Lengvą vidinių kampinių jungčių įstatymą, kadangi dar nesukietėję klijai leidžia lengvai jas įstatyti į reikiamą vietą.

OTTO-CHEMIE  sprendimas.

Plastikinių kampų klijavimas prie kolektoriaus vidaus naudingas ir gamintojui, ir montuotojui. Naudojant plastikines jungtis nereikalingas tikslus mitre jungties pjovimas. Kampinė konstrukcija stabilizuojama per struktūrinį sukibimą. Be to, sumažinamas pavojus susižeisti montavimo metu, kadangi nėra naudojami smailūs metaliniai kampai.

OTTOCOLL® P 520 CURING SYSTEM
Dviejų komponentų poliuretanas
Mišinio komponentų santykis 1:1
Struktūrinis klijavimas
Koreguojamas kietėjimo laikas  leidžia optimizuoti gamybos apimtį

 Dugno plokštės klijavimas

solar_dugno plokstes

Elastinis sukibimas, kuris gaunamas naudojant silikoninius klijus ar silikoninį hermetiką, padeda išvengti kelių darbo procesų, tokių kaip suspaudimo, kniedijimo ar apdailinimo ir tolesnio sandarinimo, tokiu būdu tausojant gamintojo laiką ir pinigus.

OTTO-CHEMIE  sprendimas.

Skirtingus reikalavimus, keliamus klijavimo produktams, skirtiems dugno plokštės tvirtinimui, atitinka OTTO produkcija:

  • Atsparumas rasojimui (kadangi klijai apsaugo nuo nesandarumo ar drėgmės)
  • Kokybiškas dugno plokštės ir rėmo sukibimas
  • Bet kokio judėjimo kompensacija
Novasil® S 49

 

Novasil® SP 6115

 

Novasil® SP 6131

 

Dviejų komponentų alkoksi silikonas Dviejų komponentų alkoksi silikonas Dviejų komponentų alkoksi silikonas
Mišinio komponentų santykis  10:1 Mišinio komponentų santykis  10:1 Mišinio komponentų santykis  10:1
Puikus atsparumas senėjimui ir oro sąlygoms Puikus atsparumas senėjimui ir oro sąlygoms
Didesnis klampumas ir labai greita vulkanizacija
Puikus atsparumas senėjimui ir oro sąlygoms
Greita vulkanizacija
Rankiniam, pusiau-automatizuotam ir automatizuotam panaudojimui Automatizuotam panaudojimui Automatizuotam panaudojimui ir labai greitam suklijuotų kolektorių valdymui

 Paruošti naudojimui

Aukščiausios kokybės OTTO produktai prieinami įvairių talpų dydžių ir formų.

Norint pasiekti efektyviausią naudojimą produkcijoje, dviejų komponentų klijus galima įsigyti iš anksto nustatytuose maišymo įrenginiuose, parengtuose naudojimui.